Nasze projekty [inne]

 • Piotr Smuda (2015-2017)
  Biblioteka i infrastruktura dostępu do danych z działalności Sejmu RP
  strona www projektu
  W ramach projektu zbudowano infrastrukturę bazodanową, system automatycznej aktualizacji danych oraz bibliotekę pozwalającą na pobranie, analizę i wizualizację danych pobranych z serwisu sejm.gov.pl. Szczegółowy opis biblioteki i infrastruktury znajduje się w tej instrukcji. Dane z tej biblioteki są wykorzystywane w ramach przedmiotu ,,Techniki wizualizacji danych” oraz hakatonu ,,Jak oni głosowali”.
 • Krzysztof Słomczyński, Konrad Więcko (2016-2017)
  Analiza ofert pracy dla badaczy danych w oparciu o ogłoszenia z pracuj.pl
  W ramach projektu powstał pakiet pozwalający na pobieranie danych z portalu pracuj.pl, oraz szczegółowy opis analizy danych z tego portalu. Opis dostępny jako aplikacja pod adresem https://krzyslom.shinyapps.io/pracuj/. Więcej o projekcie można przeczytać na tej stronie.
 • Mateusz Staniak (2016-2017)
  Explore the relation between parents’ occupations and child’s performance
  W oparciu o dane z badań PISA można porównać trendy w wynikach uczniów rodziców z różnych kategorii – zawodów. Szczegółowy opis narzędzia, oraz samo narzędzie – aplikacja pozwalająca na eksploracje danych – dostępne jest na stronie http://52.31.27.158/PISAoccupations.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>